Görglová vyhrala domáci zjazd v Altenmarkte-Zauchensee

11.01.2014 Celý región

Altenmarkt-Zauchensee 11. januára (TASR) - Rakúska lyžiarka Elisabeth Görglová sa prekvapujúco stala víťazkou sobotňajšieho zjazdu Svetového pohára.

Skúsená 32-ročná pretekárka "vypálila rybník" najväčším favoritkám a v domácom stredisku Altenmarkt-Zauchensee triumfovala nečakane suverénnym spôsobom, keď sa ako jediná dokázala dostať pod hranicu 1:48,00 min. Görglová dosiahla svoje piate víťazstvo v prestížnom seriáli a už 36. pódiové umiestnenie pri jej 312. štarte v SP.

V trojici najlepších sa Görglová ocitla po takmer dvoch rokoch, naposledy v sezóne 2011/2012 bola druhá v ruskom čiernomorskom stredisku Soči. Predtým jej jediné víťazstvo v zjazde sa zrodilo 7. februára 2012 a zaujímavosťou je, že tiež boli jeho svedkami rakúski fanúšikovia v Bad Kleinkirchheime. "Vedela som, že idem veľmi rýchlo, ale o víťazstve sa mi ani nesnívalo. Pred štartom som bola nervózna, ale kvalitne som sa rozcvičila a potom som sa cítila fajn. Dobre som sa prispôsobila trati a som naozaj šťastná," povedala víťazka.

Druhá skončila jej krajanka Anna Fenningerová so stratou 56 stotín sekundy, ziskom 80 bodov sa však dokázala prepracovať na čelo celkovej klasifikácie pred Mariu Höflovú-Rieschovú. Nemka skončila v sobotu tretia, keď na víťazku stratila 63 stotín sekundy. Dosiahla však rekordné 77. pódiové umiestnenie.

Ďalšia adeptka na zisk celkového prvenstva v SP Tina Weiratherová dosiahla štvrtý najrýchlejší čas (+0,91) a na Fenningerovú má manko 18 bodov. Slovinskej reprezentantke a obhajkyni celkového prvenstva Tine Mazeovej nevyšli preteky podľa predstáv. Obsadila až 12. priečku a celkovo je šiesta.

Na trať sa s číslom 59 vydala ako posledná Slovenka Jana Gantnerová, ktorá obsadila 51. priečku so stratou 5,77 s na Görglovú.

Výsledky - zjazd žien: 1. Elisabeth Görglová 1:47,45 min, 2. Anna Fenningerová (obe Rak.) +0,56 s, 3. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) +0,63, 4. Tina Weiratherová (Licht.) +0,91, 5. Nicole Hospová (Rak.) +1,02 6. Larisa Yurkiwová (Kan.) +1,13, 7. Carolina Ruizová-Castillová (Šp.) +1,14, 8. Marianne Kaufmannová-Abderhaldenová (Švajč.) +1,17, 9. Lotte Smiseth Sejerstedová (Nór.) +1,27, 10. Regina Sterzová (Rak.) +1,28 ..., 51. Jana GANTNEROVÁ (SR) +5,77.

Poradie v SP: 1. Fenningerová 677 bodov, 2. Höflová-Rieschová 671, 3. Weiratherová 659, 4. Lara Gutová (Švajč.) 592, 5. Mikaela Shiffrinová (USA) 514, 6. Tina Mazeová (Slov.) 471, 7. Jessica Lindellová-Vikarbyová (Švéd.) 350, 8. Marie-Michele Gagnonová (Kan.) 329.

Poradie v zjazde: 1. Höflová-Rieschová 325 b., 2. Kaufmannová-Abderhaldenová 291, 3. Weiratherová 260, 4. Fenningerová 259, 5. Mazeová 197, 6. Görglová 186.